Tuotehaku
Tuotemerkit
- Kaikki
- Adev
- ADZ NAGANO
- Aquametro
- Badger
- Banner
- Bauer Kompressoren
- Blackline Safety
- BOGE
- Classic Filters
- Codel
- Crane
- Delta Mobrey
- Detector
- Dias Infrared Systems
- Donaldson
- Dostmann
- Effecto
- EKS
- Elindco
- Emerson
- Escha
- Finetek
- Fitok
- Fortress
- FST GmbH
- Hanwha Techwin
- Hertz Kompressoren
- Honeywell
- Houdec
- Iconics
- Idem Safety
- IPR
- LASE
- Limatherm Sensor
- Lumasense
- Marsh Bellofram
- MB Connect Line
- MesaLabs
- Microsyst
- Mobotix
- Monitor
- Motrona
- Nexcom
- Optex
- Parker
- PST
- Red Lion
- Scaime
- SEG
- Seneca
- Senmatic
- SpotSee
- TURCK
- VPInstruments
- Watlow
- Zander Aachen
- Zimmerli Inert
Automaatio ja digitaaliset ratkaisut
- Anturit ja kaapelit
- Instrumentointi ja analysointi
- IIoT
- Kaasuhälyttimet
- Näyttö- ja merkinantolaitteet
- Ohjaus ja tiedonsiirto
- Robotiikka ja konenäkö
- Turvallisuus
Paineilma
CR1000 ja CR3000 HMI
Red Lionin CR1000- ja CR3000-automaatio-HMI-laitteet mahdollistavat integraattoreille ja järjestelmäsuunnittelijoille kustannustehokkaan tavan suunnitella tulevia uudelleenmäärittelyjä tai ominaisuuspäivityksiä ilman, että nykyistä laitteistoa tarvitsee hylätä.








Näyttö
CR1000- ja CR3000-HMI-laitteiden näyttökokojen ja -vaihtoehtojen laaja valikoima vähentää ihmisen tekemien virheiden riskiä tarjoamalla yhtenäisen käyttäjäkokemuksen kaikilla alustoilla. Saatavilla olevilla 16 miljoonalla värillä ja laajakuvanäyttövaihtoehdoilla voit kouluttaa uusia käyttäjiä nopeammin ja tehokkaammin, kun täysväriset visuaaliset oppaat lyhentävät seisokkiaikoja vaihdoissa tai yleisten ongelmien vianmäärityksessä.
Viestintä
Red Lionin protokollaviestintäominaisuudet ovat teollisuuden tehokkaimpia. Yli 300 teollisuusajurin ja Crimson®-ohjelmiston yksinkertaisen drag-and-drop-protokollamuunnoksen ansiosta CR1000- ja CR3000-HMI-laitteet varmistavat, että laitteistosi pysyy ajan tasalla ja yhteydessä tulevaisuudessakin.
Yhdistettävyys
HMI-laitteiden lisäyhteydet vähentävät PLC-järjestelmän kuormitusta, mikä vähentää monimutkaisuutta ja kustannuksia. CR1000- ja CR3000-HMI-laitteissa on jopa kaksi (2) 10/100Base-T(X) Ethernet-porttia ja jopa neljä (4) sarjaporttia. USB-laiteliitäntä, joka on vakiona kaikissa malleissa, nopeuttaa ohjelmien lataamista verrattuna sarjayhteyksiin. Sovelluksissa, joissa tarvitaan paljon käyttäjän syötettä, USB-isäntäportit mahdollistavat tiedon syötön nopeuttamisen lisäämällä oheislaitteita, kuten näppäimistön, hiiren tai viivakoodiskannerin. Lisäksi valinnaiset moduulit laajentavat CR3000-HMI viestintäominaisuuksia, jolloin kolmannen osapuolen ulkoisia viestintäportteja ei tarvita – säästäen aikaa ja rahaa yksinkertaistamalla ohjelmointi- ja asennuskustannuksia.
Crimson®-ohjelmisto
Lyhyemmät tuotantokaaret tarkoittavat, että integraattoreiden ja OEM-valmistajien loppuasiakkaat odottavat heidän suunnittelevan ja rakentavan tai nopeasti uudistavan erittäin räätälöityjä koneita nopeammin kuin koskaan aiemmin. Crimson®-ohjelmiston helppokäyttöisen tuontityökalun avulla käyttäjät voivat päivittää olemassa olevat Crimson-tietokannat näille näytöille vain muutamalla klikkauksella.
Parannetut peruselementit tarjoavat sujuvammat reunat ja enemmän täyttövaihtoehtoja anti-aliasoidulla renderöinnillä, mikä antaa luonnollisemman ulkoasun. Uusitut symbolit ja peruselementit vähentävät mukautettujen elementtien tuonti- ja muotoilutarvetta. Crimsonin älykäs muunnostyökalu mahdollistaa kehittäjien nopeasti käyttää uudelleen keskeisiä elementtejä tai kokonaisia tietokantoja skaalatakseen ominaisuuksia järjestelmien välillä.
Kerääminen
Tietojen keräämis- ja verkkopalveluominaisuudet mahdollistavat laitevalmistajien ja operatiivisen johdon arvioida koneiden käyttöä ja toimintaa sekä tarjota huoltosuosituksia, kuten ennakoivaa kunnossapitoa ennen suurempien ongelmien ilmaantumista. Tietoja voidaan kerätä mistä tahansa tai kaikista yhdistetyistä laitteista ja koota CSV-tiedostoiksi, jotka voidaan tallentaa, näyttää, lähettää sähköpostitse tai synkronoida automaattisesti palvelimen kanssa.
Tehosta tuotannon tehokkuutta hyödyntämällä ylävirran järjestelmiä SQL-kyselyiden avulla. SQL-kyselytoiminto, joka on saatavilla CR3000-HMI-laitteissa, automatisoi tietojen lataamisen Microsoft SQL Serveristä prosessin arvojen täyttämiseksi. Tyypillisiä sovelluksia ovat reseptit erätuotteille, tuotanto-odotukset (KPI) per vuoro tai käyttäjä-ID
, jotka voivat kirjautua tiettyihin laitteisiin.
Etävalvonta ja -ohjaus
CR3000-HMI-laitteissa oleva verkkopalvelin tarjoaa täysnäyttötilan, mobiilivastaavat sivut, HTTPS-toiminnan sertifikaattien tarjoamisen kanssa sekä ominaisuuksia, kuten HTTP-uudelleenohjaus, CSS- ja JavaScript-tuki.
Tarjoa monikanavaisia hälytyksiä henkilöstölle olemassa olevista tai tulevista ongelmista sekä näytöllä että sähköpostitse tai tekstiviestinä, jotta ongelmat ratkaistaan nopeasti ja seisokkiaika minimoidaan.
Mallinumero | Näytön koko (") | Resoluutio | Laajakuva | Sarjaportit | Ethernet-portit | USB-isäntä | USB-laite | Verkkopalvelin | Tietojen keräys |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CR1000-04000-00210 | 4.3 | 480x272 | Kyllä | 2 | 1 | 0 | 1 | Ei | Ei |
CR1000-07000-00210 | 7 | 800x480 | Kyllä | 2 | 1 | 0 | 1 | Ei | Ei |
CR1000-10000-00210 | 10.4 | 800x600 | 2 | 1 | 0 | 1 | Ei | Ei | |
CR3000-04000-00310 | 4.3 | 480x272 | Kyllä | 3 | 1 | 1 | 1 | Kyllä | Kyllä |
CR3000-07000-00420 | 7 | 800x480 | Kyllä | 4 | 2 | 2 | 1 | Kyllä | Kyllä |
CR3000-10000-00420 | 10.4 | 800x600 | 4 | 2 | 2 | 1 | Kyllä | Kyllä | |
CR3000-15000-00420 | 15 | 1024x768 | 4 | 2 | 2 | 1 | Kyllä | Kyllä |